Борислав

Борислав – єдине місто у світі, яке “виросло” на промисловому нафтогазовому та озокеритовому родовищі. В минулому – один з великих промислових центрів Львівщини, колиски нафтогазовидобутку України. 

 

І. Що подивитись?

У Музеї нафтової і газової промисловості України ви можете ознайомитись з історією розвитку бориславського нафтовидобутку. Цікавими експонатами є діючі макети та об’єкти під відкритим небом.
Музей функціонує при НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта».

Адреса: вул. Карпатська Брама, 26.

 

В Історико-краєзнавчому музеї м. Борислава ви дізнаєтесь про місто 600-літньої давнини, історію воєн та знаменитих людей. Можна побачити унікальні експонати часів Марка Аврелія, почути історію періоду потужного нафтопромислового розвитку міста (сер. ХІХ – поч. ХХ ст.). 

Адреса: вул. Т. Шевченка, 75.

 

Бориславський міський парк культури та відпочинку – це єдиний парк у світі, на території якого здійснюється видобуток нафти глибинними насосами, за допомогою верстатів-гойдалок, та відбір супутнього нафтового газу  вакуумопроводами. 

Парк є одним з улюблених місць відпочинку мешканців та гостей міста нафтовиків.

Адреса: вул. Тараса Шевченка, 37.

 

Пам’ятник Святій Варварі споруджено у 2012 році на місці трагедії, що сталася в Бориславі у квітні 1972 року. Свята Варвара вважається покровителькою людей небезпечних професій, серед яких – шахтарі та нафтовики. У саме серце скульптури помістили фрагменти мощей цієї Святої. 

Адреса: вул. В. Великого, 10.

 

Карпатська дерев’яна хата 1802 року розташована в центрі Борислава. Оселя збудована з ялинових зрубів без жодного цвяха. Дах покритий смерековою драницею, яка просякнута нафтою. Тут можна побачити знаряддя для обробки льону, щітки для його вичісування, лопатку для віяння збіжжя, термос незвично великих розмірів та інші цікаві речі господарсько-побутового вжитку початку ХХ ст. 

Адреса: вул. Міцкевича, 7.




ІІ. Що робити?

  1. Активний відпочинок:

Гірськолижний комплекс «Буковиця» – ідеальне місце для сімейного відпочинку впродовж року. Взимку – це сучасний гірськолижний комплекс, траси якого відповідають міжнародним стандартам та підходять як початківцям, так і досвідченим лижникам та сноубордистам. Функціонують дві траси довжиною 1050 м та 850 м. На трасах ГК «Буковиця» розміщено три витяги: Leithner-Poma – 800 м, Doppelmayr – 700 м, Tatrapoma – 300 м. Для комфортного перебування гості можуть користуватись послугами комплексу, зокрема:

–    оглядовий підйом;

    • прокат спорядження;
    • послуги досвідчених інструкторів;
    • сервісне обслуговування, оснащене обладнанням для ремонту лиж;
  • тюбінг. 

 

  1. Зцілити душу біля мощей Святих:

Храм Св. Анни УГКЦ в м. Бориславі це не лише одна з найстаріших святинь Борислава, але й відомий Міжнародний паломницький центр. Саме тут зібрані часточки мощей понад 700 Святих і кожен вірянин може звернутись до свого покровителя. У минулому це – колишній римо-католицький костел Святої Барбари, збудований та освячений 1900-1902 рр. у формі латинського хреста, за проектом польського архітектора Станіслава Маєрського. 

Адреса: вул. В. Великого, 45 а.

 

Храм Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ привертає увагу своїм архітектурним стилем українського бароко. Мурований храм збудовано у 1929 році та оздоблено 10-ма мистецькими вітражами за проектом відомого художника Петра Холодного. У цьому дочірньому (філіальному) храмі м. Борислава у 1944-1945 рр. душпастерював відомий український релігійний діяч, священник – Блаженний о. Віталій Байрак. 

Адреса: вул. Степана Бандери, 89 а.

 

  1. Попити мінерально-лікувальної води:

Джерело мінеральної води №3 – мінеральна вода гідрокарбонатного натрієво-кальцієвого складу з мінералізацією 0,5-0,7 г/дм3 (типу «Нафтуся»). 

Адреса: вул. Хвильового (поблизу будинку № 38).

Дорога Т1402, автобусний маршрут Львів-Східниця, Борислав-Східниця

 

Джерело мінеральної води № 5 – мінеральна вода гідрокарбонатнохлоридного кальцієво-натрієвого складу з мінералізацією 0,8 г/дм3. Лікувальні властивості води такого типу широко використовуються курортами «Шкло», «Східниця». Адреса: вул. Джерельна.

Дорога Т1402, автобусний маршрут Львів-Східниця, Борислав-Східниця, зупинка: пам’ятник С. Бандери

 

ІІІ. Як доїхати?

Власним авто, м. Львів – м. Борислав: час в дорозі – близько 1 год 40 хв, відстань 98 км, траса: E471/М06 та Т1402

Автобусом або потягом з міст: Львів, Трускавець, Дрогобич.

Як знайти?

Як доїхати?

Власним авто, м. Львів – м. Борислав: час в дорозі – близько 1год 40 хв, відстань 98 км, траса: E471/М06 та Т1402

Автобусом або потягом з міст: Львів, Трускавець, Дрогобич.

Обов’язково відвідайте

Стебник

Нагуєвичі

Тустань

Фотогалерея